Žižkovská noc 2017

Žižkov ožije divadlem a literaturou
Činohra, alternativní divadlo, pohybové a fyzické divadlo, scénické čtení, storytelling, slam-poetry, mladí i již etablovaní spisovatelé, komix, sci-fi… To je jen krátká žánrová ochutnávka dalšího ročníku divadelní a literární části Žižkovské Noci.
Celý festival již delší dobu není jen o hudbě. Moc dobře víme, že divadlo a literatura jsou nedílnou součástí běžného kulturního podhoubí Žižkova.
Divadelní a literární program výrazně protne všechny festivalové dny a je jen na tobě, které představení či vystoupení si půjdeš užít. Na tři unikátní večery se znovu spojí divadla, kavárny, hospody a galerie, aby demonstrovaly svou kulturní životaschopnost a připravily ti netradiční zážitek. U toho nesmíš chybět.

https://www.facebook.com/events/1722025528115681/
http://zizkovskanoc.net/

Share Button

Uhlířská (na motivy textů Jacquese Préverta)

Hrají: Abbé, Marie, žebračka, uhlíř, dcera, syn, děti, přednášející
Scéna a loutky: David Deutscha
Premiéra: 2012 (marionety, pět jednání, cca 30 min.)

 

Share Button

50. repríza WC STORY

Ve čtvrtek 16. února jsem odehrál 50. reprízu mé autorské one-man show WC STORY aneb příběh muže, který se chtěl jen vyčůrat. A kde jinde, než v A-studiu Rubín, kde jsem před 10 lety uvedl i premiéru. A protože jsem se 5. února dožil padesátky, tak jsem to oslavil všechno najednou. Vzhledem tomu, že dorazila spousta mých přátel, tak jsem si to fakt užil. Z Rubínu jsem odjížděl jako vždy až k ránu… 

Děkuju Vám všem trpělivým divákům, kteří jste WC STORY navštívili, za podporu. Už teď se těším na další reprízy a na nová místa, kde si zahraju. Pokud máte nějaký tip, tak sem s ním!

Share Button

MORODOCHIUM V. aneb Rumplování v kumbále

jubilejní sympozium o životě a díle velkého českého básníka a satirika pana
Theodora Adalberta Rosenfelda,  alias T. R. Fielda, alias Bohdana Vojtěcha Šumavanského, alias Vratiprsta Choromysla Krombožince

Hrají:
Jan Pařil, David Slavínský, Anna Vondřichová, Michaela Mrázová, Gabriela Horká /Ivana Machová… Ze záznamu: Hana Müllerová
Hudbu zpracoval a na držt’ky hraje: Prof. Dr. Harel Koza CSc.
Písně: El Car, Géza Včelička a T.R. Field
Kostýmní spolupráce: Pavla Michálková
Námět, scénář a režie: Martin Učík

Share Button

Kundí Frky: AMERICKÝ CÍSAŘ

Radikální komorní kvintet Teplice uvádí premiéru hry AMERICKÝ CASAŘ

Busleska o uprchlících, Haliči, Americe a sexu

http://kundifrky.jex.cz/
https://www.facebook.com/people/Kund%C3%AD-Frky/100008429499866

Share Button

Studio Žižkov se přestěhovalo!

Naleznete nás na nové adrese: Bořivojova 90, Praha 3 – Žižkov!

Prostory jsou sice celkově menší, ale divadelní sál je o 15m2 větší než původní, má bezbariérový přístup včetně toalety pro vozíčkáře. Nechybí ani bar a shop s tričky dalšími suvenýry. Scéna je variabilnější a do budoucna chystáme řadu zlepšení (letni zahrádka s grilem, ochozy, lepší technické zázemí, pianino…).
Ještě není zdaleka vše, jak by mělo být, ale budeme se snažit, aby jste se u nás cítili co nejlépe.
V každém případě se na Vás těšíme v našem novém nejen Divadelním Studiu Žižkov!

Share Button

Ratizator

Měli ho za kancelářskou krysu. A pak se z něj stal RATIZÁTOR…
Divadelní one-man show Honzy Pařila na motivy knihy Shephena Gilberta „Krysařův deník“.

Scénář a režie: Honza Pařil
Hudba: Jakub Fried
Výprava: Honza Pařil

www.ratizator.com
www.facebook.com/ratizator

Share Button

Ladislav Klíma: Padlá bohyně a pokorný vítěz

Ladislav Klíma (* 22. srpna 1878 † 19. dubna 1928):
Čtyři věci byly mně od jakživa nejvíce protivny: plzeňské pivo, náboženství, švábi a Praha. Věčně neodpustím Žižkovi, že ji nevyholil s povrchu země! 
 

Rodinné divadlo (2016): Naše divadelní představení je svérázným pokusem o přiblížení se Klímovi, tomu Klímovi, který má neotřesitelné postavení mezi předními filosofy, ale svéráz a vytříbenost jeho myšlení, které pohrdá povrchním racionalizmem i akademickou bezohledností vůči životu, činí z něj,  zřejmě i v duchu jeho vůle, elitního autora vyděděnce. Možný kontroverzní charakter hry Padlá bohyně a pokorný vítěz reaguje na dekadentní atmosféru Klímova díla i na součastnou situaci konzumem znehodnocovaných mezilidských vztahů, sexualitu nevyjímaje. Klíma se otázkou pudovosti a animálními tendencemi lidské povahy s cynismem zabýval a spatřoval v nich neblahý a stěží překonatelný blok rozvoje celistvé, plně uvědomělé osobnosti.

Loutkové představení, které opravdu není pro děti.

Osoby a obsazení:
hrabě Disgen Cortini: Jan Pařil / Karel Světlík
hraběnka Panthera Cortini: Kačka Kočka / Isabela Přibíková
kníže R.: Michal Štochl / Martin Učík
Thanata R.: Isabela Inéz Přibíková / Kačka Kočka
lokaj K.: Michal Ježek
Kašpar: Michal Ježek

scéna a návrh loutek: David Deutscha
výroba loutek studenti SUPŠ: Marcela Čelikovského
kostýmy: Bára Husová Anfi lová
světlo: Dominik Matoušů
zvuk: Ondřej Dobisík
hudba: Václav Hrtan
dramaturgie: j. h. Ludvík Toman
scénář a režie:  LPF

Podkladové skladby jsou ze serveru Signals from arkaim (Psychedelic Hallucinogen – Michal Kořán; There Is No Hope, Advertisment – RoryG – Excuse My Delay; incidental gesture econo DEMO – Cycling´74 – Cycles: 03; the meme vol2 – the meme – vol2; Pot of Golg – Michael Jackson Pollock – List of rocks on Mars; potemkin part2  Uncle Grasha‘s Flying Circus – Cruiser Potemkin is Everywhere).

Prolog:
Slavný filosof Ladislav Klíma (*1978 + 1928) – zakladatel české modernistické literatury, přezdívaný svou životní souputnicí Kamilou Lososovou „Divotvorný“ pobýval v Modřanech v letech 1896-99 a 1906-1909 na statku Klímovka (č.p. 60). Napsal zde svá romaneta kupř. Utrpění knížete Sternenhocha a objevil zde, jak je popsáno v „Cholupickém dni“ deoessenci*. Není proto náhoda, že hra, kterou vám přinášíme, vznikla rovněž v Modřanech a pro modřanské. Mistrovým přáním bylo výše zmíněné romaneto nazvat „Padlá bohyně a pokorný vítěz“. Proto, na jeho počest, dáváme toto jméno našemu divadelnímu představení, jež vzniklo z textů, úvah, fragmentů i dopisů L.K., tedy kolážovým způsobem.

Za tvůrčí tým LPF, v Modřanech, listopad 2015

P. S.:
Čtyři věci byly mně od jakživa nejvíce protivny: plzeňské pivo, náboženství, švábi a Praha. Věčně neodpustím Žižkovi, že ji nevyholil s povrchu země! zajděte někdy z jejího pitomého shonu, hluku, kouře, smradu ke mně na venkov! V Modřanech, – věříte? voní i na návsi pryskyřice, fouká-li Notos a pršelo-li před tím. To stává se ovšem jen tak jednou za tři týdny; ostatní dny voní zde za to hnoje, hnojnice, stáje, záchody… – L. K. Emanuellu Chalupnému, Modřany 29. 7. 9. 

P. S. S.: Mějme na paměti poslední Mistrova slova, která vyřkl, než vydechl naposledy: „To je dobrý.“

Share Button

RATIZATOR – nová one-man show Honzy Pařila

Včera ve večerních hodinách jsme začali zkoušet zbrusu nové představení RATIZATOR inspirované knihou anglického autora Shephena Gilberta Krysařův deník...

00254.MTS_snapshot_07.26_[2015.06.08_21.45.21]

Jen Olívie nechtěla pořád pochopit, že se jedná o one-man show…

Share Button

NoonArt – Panel Story Jinak

Divadelní studio žižkov ve spolupráci s NoonArt production si vás dovolují pozvat na první ze serie filmově-divadelních večerů :

NoonArt – Panel Story Jinak

V rámci večera promítneme dva legendární snímky :

Share Button